Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zajímavé odkazy-soc. a zdr.odkazy

Příspěvky

TISKOVÁ ZPRÁVA K JEDNÁNÍ POSLANECKÉ SNĚMOVNY PARLAMENTU ČR O PŘÍSPĚVKU NA MOBILITU

27. 10. 2022

Může jít o obrázek silnici a textu

 

Vláda schválila balíček podpory zdravotně znevýhodněných: týká se příspěvku na mobilitu, zvláštních pomůcek nebo diet

11. 9. 2022

Kabinet schválil 31. srpna několik opatření, která zlepší podporu cílenou na zdravotně znevýhodněné. Jde o pomoc, která reaguje zejména na současný růst cen, a to nejen energií.

 

Iuridicum Remedium, z. s.

23. 8. 2022

Iuridicum Remedium, z. s. (IuRe) je nevládní nezisková organizace prosazující základní svobody člověka v digitálním i skutečném životě a dostupnost práva a spravedlnosti všem. Pomocí práva prosazuje digitální svobody (právo na soukromí, alternativy copyrightu a zákaz digitálního vyloučení), hlídá největší hráče a pomáhá zajistit bezplatnou právní pomoc těm, kteří to potřebují.
 

VOZKA

1. 8. 2022

Magazín o životě a pro život na vozíku přináší prázdninové počtení na 60 stranách, po 13 ročnících je od letoška k dispozici už jen ke stažení v PDF

 

Nadace rodiny Vlčkových

1. 8. 2022

Program na podporu budování odborných kapacit dětské paliativní péče, zatraktivnění oboru dětské paliativní péče, zvýšení povědomí o významu a principech dětské paliativní péče a vytváření podmínek pro komplexní podporu rodin s vážně nemocnými dětmi. A to zejména prostřednictvím síťování poskytovatelů a odborníků v rámci DPP a vzdělávání současných i budoucích odborných profesí. Smyslem výzvy je také předávání dobré praxe a motivování udržet dobrou praxi v oboru.

 

Nová informační podpora pro lidi s rakovinou plic či metastázami na nich

1. 8. 2022

Nezisková organizace Amelie, z.s. spouští od 1.8.2022 web na podporu onkologicky nemocných lidí s rakovinou plic i jejich blízkých.

 

Pro energie bez exekucí

25. 7. 2022

Nová iniciativa nabízí cestu k redukování negativních důsledků energetické krize

 

Balíček opatření na podporu zdravotně znevýhodněných

18. 7. 2022

Ministerstvo práce a sociálních věcí připravuje balíček opatření na podporu pro zdravotně znevýhodněné. Záměrem je sestavit zacílenou pomoc, ale zároveň nezasáhnout pouze několik úzce vymezených skupin. Změny reagují zejména na stávající inflaci a zdražování energií. Součástí balíčku je například zvýšení příspěvku na mobilitu, příspěvku na zaměstnávání OZP nebo úprava příspěvků na zvláštní pomůcky. Cílem je, aby uvedené změny byly účinné co nejdříve.

 

Prázdniny jsou tady! Chystáte se na hory? Tak čtěte pozorně.

16. 7. 2022

Pamatujete si staré knihy vycházek a túr z horských chat? Tato funkcionalita z takových knih vychází, ale je přizpůsobena 21. století. Jak být v horách ještě více v bezpečí? No přece s aplikací Záchranka v kapse a Horskou službou za zády! Ve videu se dozvíte, jak Elektronickou knihu túr

 

ePoukazy na zdravotnické pomůcky

11. 7. 2022

Máte ePoukaz? Do 4 dnů můžete mít zdravotní pomůcky doma