Jdi na obsah Jdi na menu
 


Svět neslyšících 1

Příspěvky

Phonak & AB - Kochleární implantát Naída CI Q70

30. 5. 2022

Nový kochleární implantát Naída CI Q70 je novodobým produktem společnosti Phonak a AB díky nejnovějšímu čipu platformy Quest a s ním inteligentním adaptivním funkcím založených na principu VoiceStream Technology. Kochleární implantát Naída CI Q70 je plně kompatibilní s bezdrátovými doplňky a zařízeními FM komunikace značky Phonak.

 

Titulkování pro neslyšící

30. 5. 2022

Kurz pořádá 2. června v Praze Česká komora tlumočníků znakového jazyka.

 

Základní informace v českém znakovém jazyce

25. 4. 2022

Na webu vlády ČR přibylo 11 videí o Vládním výboru pro osoby se zdravotním postižením a jeho činnosti.

 

V ČR je dostupný sluchový implantát s novou technologií

14. 3. 2022

Pacienti s převodní či kombinovanou poruchou sluchu se v Česku dočkali lepší pomůcky na zmírnění sluchového defektu. Jde o nový implantát, jež funguje na principu kostního vedení. Pro lepší slyšení využívá piezoelektrický efekt.

 

DVTV nabízí osobám s výrazným postižením sluchu přístup do databáze svých pořadů zdarma. Důvodem jsou titulky

23. 12. 2021

Populární zpravodajská internetová televize DVTV spustila před rokem a půl placený web. V rámci DVTV Extra nabízí pořady bez reklam, podcasty nebo třeba titulky k veškerému obsahu. Titulky využívá poměrně velká část diváků, která si z různých důvodů pouští videa s vypnutým zvukem. Jsou však i diváci, pro které jsou titulky velice důležité, protože by bez nich neměli možnost pořadu porozumět. Jedná se o osoby s postižeím sluchu. Těm nabízí DVTV přístup do placené sekce webu zdarma.

 

INSPO 2021

22. 12. 2021

Zajímavé informace pro klienty: Z INSPA 2021

 

e-kos -> Komunikace Osob s postižením Sluchu

22. 12. 2021

Portál e-kos.cz je místem aktuálních, přehledně podávaných a praktických informací z oblasti služeb elektronické komunikace osob se sluchovým handicapem. Jeho prostřednictvím lze telefonovat s využitím simultánního přepisu řeči volaného v reálném čase hovoru.

 

Centrum zprostředkování simultánního přepisu

22. 12. 2021

Zájemci o zajištění simultánního  přepisu mohou kontaktovat CZSP mailem na prepis@cun.cz nebo na telefonním čísle 608 719 001. Tato služba je zdarma.

 

Aplikací Seek Speak

10. 12. 2021

"Aplikací Seek Speak pomáháme neslyšícím naučit se mluvit, a odstraňujeme tak komunikační bariéry se slyšícími. Sekundární cílovou skupinou, které bychom mohli také ulevit, jsou lidé s vadou řeči. Po analýze mluvy následuje předložení rad, jak dané slovo správně vyslovovat. Zabýváme se i takovými detaily, jako je tvar pusy a síla tónu. 


 

 

Vodafone vylepšil nabídku pro lidi se zdravotním postižením.

8. 11. 2021

Vodafone vylepšil nabídku pro lidi se zdravotním postižením. Novinkou jsou neomezená data za výhodnější cenu