Jdi na obsah Jdi na menu
 


V Chomutově bylo otevřeno Centrum péče u svatého Antonína

15. 2. 2024

V centru Chomutova bylo otevřeno nové Centrum péče u svatého Antonína, což představuje významný milník v oblasti charitativní pečovatelské služby v Ústeckém kraji. Toto centrum, zasvěcené svatému Antonínu – patronu chudých a opuštěných, slibuje nejen poskytování láskyplné a profesionální péče, ale také naděje a podpory těm, kteří ji nejvíce potřebují.

Na slavnostním ceremoniálu otevření se sešla řada významných osobností. K Jiřímu Kulhánkovi, náměstkovi Ústeckého kraje a Karolině Wankovské, ředitelce Diecézní charity Litoměřice, se připojil například generální vikář Martin Davídek. Náměstek pro sociální věci Jiří Kulhánek ve svém projevu zdůraznil význam společenské solidarity a podpory charitativních projektů.
 
Významným momentem akce bylo požehnání nového centra Janem Baxantem, jehož slova odvahy a naděje zanechala v srdcích přítomných hluboký dojem. Biskup zdůraznil důležitost péče o ty, kteří se ocitli na okraji společnosti a připomněl všeobecnou povinnost pomáhat bližním.
 
Centrum péče u svatého Antonína nabízí široké spektrum služeb, včetně terénní pečovatelské služby, integrovaného výcvikového centra pro neformální pečující, sklady kompenzačních a rehabilitačních pomůcek, poradenství, podpůrných skupin a vzdělávacích programů. Je navrženo tak, aby reagovalo na individuální potřeby klientů s cílem zlepšit jejich životní situaci a podpořit je v samostatnosti.
 
Slavnostní otevření Centra péče u svatého Antonína představuje významný krok vpřed ve zvyšování kvality sociálních služeb v Chomutově a okolních oblastech. Symbolizuje odhodlání komunity a církve pracovat ruku v ruce ve prospěch těch, kdo potřebují pomoc a podporu.
 
Centrum otevřelo své brány a vítá všechny, kteří hledají pomoc, radu nebo podporu. S příslibem pečovat o každého, kdo překročí jeho práh, stojí Centrum péče u svatého Antonína jako maják naděje a solidarity v regionu.
 

cv.jpeg

prostory výcvikového centra

cv2.jpeg

slavnostní otevření prostor