Jdi na obsah Jdi na menu
 


Komunitní plánování Děčín

Na zámku v Děčíně se uskutečnil 51. ročník soutěže Mistrovství floristů ČR – Děčínská kotva

Ve dnech 11. a 12. května 2022 proběhl na zámku v Děčíně 51. ročník tradiční a prestižní akce Mistrovství floristů ČR – Děčínská kotva, na kterou se sjíždí ty nejtalentovanější květinoví aranžéři z celé republiky. Po roční covidové odmlce, kdy soutěž probíhala netradičně na podzim 2021 v prostorách areálu Střední školy zahradnické a zemědělské Antonína Emanuela Komerse (Děčín – Libverda), se vrátila do tradičních prostor děčínského zámku a do programu Děčínských městských slavností.

Děčínská nemocnice jako první v České republice nabídne maminkám 3D model plodu

 
KZ, a. s.
„Naší prioritou je zdravá a spokojená maminka a miminko,“ řekl MUDr. Peter Kraus, primář Gynekologicko-porodnického oddělení Krajské zdravotní, a.s. – Nemocnice Děčín, o. z. Tohoto hesla se drží již od roku 2017, kdy se jako primář postavil do čela zdravotnického pracoviště, které se stalo vyhledávaným místem pro maminky k porodu.
Tisková zpráva ze dne 13. července 2021
 
Jeho snaha o neustálé zlepšování komfortu pro rodičky, o modernizaci oddělení a doplňování o novou zdravotnickou techniku, přináší další ovoce. Získali zde Samsung HERA W10, což je nejmodernější high endový ultrazvukový přístroj s 3D a 4D zobrazením. „Tento špičkový přístroj využívající nejmodernější technologie umožňuje excelentní a přesnou diagnostiku vrozených vývojových vad plodu jako i gynekologických patologií. 3D tiskárna nám umožní nabídnout maminkám vizualizaci ještě nenarozeného plodu nejen v podobě fotografie, ale i v podobě 3D modelu,“ přiblížil primář MUDr. Peter Kraus. „Tuto službu nabízíme jako jediní v České republice,“ dodal. Nákup nového přístroje s 3D tiskárnou byl financován z Integrovaného regionálního operačního programu (IROP).
 
Děčínské pracoviště se prezentuje jako rodinná porodnice. „Můžeme nabídnout hezké předporodní pokoje, které mají k dispozici balón, sedací vak pro úlevové pozice a hlavně individuální péči porodní asistentky. Využíváme všech možných přírodních prostředků k tlumení bolesti, jako je sprcha, masáže i aromaterapie. Nabízíme rovněž porody v epidurální analgezii. Doprovod u porodu je pro nás samozřejmostí, pokud je vše v pořádku, tatínek si může přestřihnout pupečník a miminko dáváme mamince na bříško. Rádi pořídíme první společné foto,“ shrnul primář.
 
Porodnice může nabídnout nová moderní polohovatelná porodní lůžka. „Na památku maminky dostanou kartičku s váhou a mírami miminka. Na oddělení šestinedělí mohou využít dva nadstandardní pokoje, kde může přespat i doprovod a prožít společně první chvilky. Naše oddělení preferuje systém rooming-in. Miminko je s maminkou neustále a pod naším dohledem se učí o něj pečovat,“ informoval MUDr. Peter Kraus.
 
Za zmínku jistě stojí i nadstandardní služba laktačních poradkyň, které jsou na telefonu 24 hodin denně, tedy nepřetržitě, a maminky se na ně mohou obracet s žádostmi o radu ohledně kojení a odstřikování.
 
V roce 2020 se na Gynekologicko-porodnickém oddělení Nemocnice Děčín narodilo 646 dětí.
 
K vysokému standardu péče přispěla i nedávná revitalizace budovy „O“ v areálu děčínské nemocnice s ordinací pro gynekologickou ambulanci a ordinací pro poradny. 
 

01
3D tiskárna nabídne maminkám vizualizaci nenarozeného plodu

02
Speciální 3D tiskárna

 

03
Primář Gynekologicko-porodnického oddělení v děčínské nemocnici Peter Kraus