Jdi na obsah Jdi na menu
 


Komunitní plánování Děčín

LOGO KPSS DECIN

 

http://komunitni.mmdecin.cz/images/stories/obrazky/soubory/komunit_plan.pdf

http://www.komunitni.mmdecin.cz/images/stories/obrazky/komunitni_plan_3_decin.pdf

http://www.komunitni.mmdecin.cz/images/stories/obrazky/soubory/komunit_plan.pdf

http://www.komunitni.mmdecin.cz/dokumenty/doc_download/567-zapis-z-1-jednani-2812016

KP LOGO

 

Slavnostní rozsvícení vánočního stromu 2018

24.11. Vánoční tvůrčí dílna v muzeu

 

Vánoce v Oblastním muzeu

 

 

Přečíslování linek MHD v Děčíně

 
MHD Děčín
Autobusové linky v Děčíně změní čísla
S novým jízdním řádem od 10. prosince 2017 dojde k přečíslování linek spojů v městské hromadné dopravě v Děčíně.
 
 
 
Ty jsou plně integrované do systému Dopravy Ústeckého kraje a jsou na nich vydávány a uznávány jízdní doklady DÚK v papírové i elektronické podobě.  Právě příslušnost do integrovaného systému DÚK je důvodem přečíslování. 
 
Město Děčín je v tomto směru druhé po Teplicích a Bílině, kde byly linky přečíslovány již začátkem září letošního roku.  Tento krok je nezbytný pro zpřehlednění a zajištění unikátnosti čísel linek zapojených do DÚK. Změna čísel nebude nijak složitá, ke stávajícím číslům linek bude přidána 2, resp. 20. To znamená, že například autobusová linka číslo 1 jezdící z Chrochvic k nemocnici bude nově vozit cestující pod číslem 201. Koncové číslo tedy zůstává stejné a pro cestující se víceméně nic nemění. 
 
V Děčíně budou nově jezdit linky pod těmito čísly:
201 Chrochvice – Nemocnice
202 Bynov – Staré Město
204 Letná – Březiny
207 Želenice – Pod Nemocnicí
208 Autobusové nádraží – Velká Veleň
209 Autobusové nádraží – Nebočady
210 Krásný Studenec – Maxičky
212 Bělá – Folknáře
214 Škrabky – Loubí, Podskalí
217 Autobusové nádraží – Zámek
229 Bynov – Nebočady
232 Želenice – Nebočady
233 Chrochvice – Bynov
237 Chrochvice – Nemocnice

 

Děčín má vlastní platební kartu, lze s ní platit bezkontaktně za městskou dopravu i v obchodech

Dopravní podnik města Děčína spouští revoluční novinky. Víceúčelová chytrá karta DPMD vyvinutá ve spolupráci s Českou spořitelnou a společností Visa umožní platit bezkontaktně jízdné a přiřazovat k ní časové kupóny i osobám bez bankovního účtu. S předplacenou kartou je možné běžně platit také v obchodech a na internetu, nebo kdekoli, kde jsou platební karty akceptovány. Je navíc dostupná i ve formě pohodlného platebního náramku. Děčín tak patří mezi první evropská města s plně elektronizovaným jízdným. Víceúčelová karta DPMD je navíc technologicky připravena na budoucí spuštění pružného jízdného, které umožní vyhodnotit a propočítat jízdné tak, aby cestující vždy zaplatil tu nejlepší a cenově nejvýhodnější kombinaci jízdenek. "Zavedení této služby výrazně zlepší komfort pro cestující. Dovedu si představit, že tato karta bude sloužit například dětem pohybujícím se samostatně po městě. Jednoduše si nyní budou moci jak zaplatit jízdné v autobuse tak třeba i svačinu," řekla Marie Blažková, primátorka města.

 


Od dnešního dne mohou cestující v Děčíně platit za jízdné novou chytrou kartou DPMD. Vyvinul ji Dopravní podnik města Děčína ve spolupráci s Českou spořitelnou a společností Visa. S předplacenou kartou je možné běžně platit také v obchodech a na internetu.
V rámci České republiky jde o první projekt svého druhu, kdy lze předplacenou bankovní kartu využívat jako klasickou platební kartu a zároveň k ní přiřadit jízdné – jednorázové i ve formě časového kuponu. Plně bezkontaktní platby je možné provádět buď prostřednictvím nové karty, anebo alternativního platebního náramku. Dostupné jsou i lidem bez bankovního účtu. Víceúčelová chytrá karta DPMD výrazně urychlí odbavování cestujících a bude postupně nahrazovat původní a technologicky neudržitelné karty MAD.

 

Cestující v Děčíně mají možnost odbavit se mnoha různými způsoby podle toho, co komu vyhovuje. Hotovostí, kartami integrovaného dopravního systému, bezkontaktními bankovními kartami a od dnešního dne také novou multifunkční kartou, která je dostupná i ve variantě praktického vodotěsného náramku. Novou chytrou kartu DPMD lze navíc ovládat i z pohodlí domova prostřednictvím e-shopu, a to jak dobití elektronické peněženky tak přiřazení kuponu, což původní systém neumožňoval. Do budoucna chceme prosadit stejnou výši jízdného při úhradě všemi typy bezkontaktních bankovních nebo dopravních karet akceptovaných našim systémem a rozšíření systému o další funkcionality,“ říká Ing. Bohumil Bárta, ředitel společnosti Dopravní podnik města Děčína, a.s.

 

„Víceúčelové platební karty, které budou moci využívat i lidé v Děčíně, výrazně usnadňují každodenní život a jejich užívání vede i k reálným úsporám. Představují další z řady ´chytrých´ technologií, které ve stále větší míře pronikají do našich měst a obcí. Jedná se nejen o platební systémy, ale také například o technologie umožňující efektivnější městské dopravní systémy, anebo optimalizaci svozu komunálního odpadu. Úlohou České spořitelny, která je tradičním partnerem měst a obcí, je být prostředníkem mezi městy (odběrateli chytrých řešení) a firmami (dodavateli chytrých řešení), který jim dokáže poradit s ekonomikou a finanční stránkou projektů, zajistit pro ně výhodné financování i poskytnout vybrané vlastní produkty,“ říká Michal Cádra, projektový manažer České spořitelny.


Česko i Děčín lídry v zavádění platebních inovací


Inovace v děčínské městské dopravě potvrzují, že bezkontaktní jízdné není výsadou jen velkých měst a evropských metropolí, ale je dobře využitelné i v menších městech. Budoucnost plateb i hrazení jízdného je v bezkontaktních transakcích a Česko patří v tomto ohledu mezi nejprogresivnější země Evropy.
Česko je absolutním lídrem Evropy v bezkontaktním placení a podle dat z října 2016 u nás tvořily bezkontaktní platby 82 % ze všech transakcí. Náskok České republiky potvrzuje i fakt, že Děčín patří mezi první evropská města, kde lze platit za městskou dopravu plně bezkontaktně. V podobných projektech vidíme budoucnost nejen proto, že jsou pro cestující komfortní, ale především bezpečné,“ vysvětluje Marcel Gajdoš, regionální manažer Visa pro Česko a Slovensko.

Technologicky je navíc chytrá karta DPMD připravena i na takzvané pružné jízdné. Jedná se o inteligentní systém, který při placení umí vyhodnotit a propočítat jízdné tak, aby cestující vždy zaplatil tu nejlepší a cenově nejvýhodnější kombinaci jízdenek.
„Cestující nemusí u pružného jízdného znát tarif ani cenu jízdného předem. Při nástupu přiloží kartu a odbavovací systém pro něj spočítá optimální jízdné. Když cestující jezdí po městě celý den, nemusí vůbec nic počítat - pokud by součet denních plateb za jízdné měl překročit cenu 24hodinové jízdenky, systém naúčtuje pouze její cenu,“ vysvětluje budoucí využití karty Gajdoš.