Jdi na obsah Jdi na menu
 


GW Train Regio

23. 1. 2020

GW Train Regio se věnuje závazkové dopravě pro kraje již od roku 1997, kdy začal zajišťovat provoz na trati Trutnov hl. n. – Svoboda nad Úpou. Po Královéhradeckém přišel Karlovarský a Moravskoslezský kraj. Velký rozvoj společnosti se ale datuje od roku 2014, kdy se GW Train stal součástí JIHOTRANS GROUP. Počet zaměstnanců postupně stoupl na dnešních více než 250 a jeho zákazníky se kromě Ústeckého kraje stal i Jihočeský a Plzeňský kraj.

S kvalitou přepravy u GW Trainu byli cestující od začátku jeho fungování u nás v kraji spokojeni. Na rozdíl od některých dopravců, kteří se objevili na železnicích kraje nyní v prosinci, jsme u něj nemuseli řešit žádné porodní problémy“ uvádí náměstek hejtmana Ústeckého kraje Jaroslav Komínek a dodává: „na lince R25 z Mostu do Plzně nasazuje GW Train vlaky po kompletní modernizaci interiéru v oranžovo-zelené barevné kombinaci. Cestující v nich mají k dispozici WI-FI, zásuvky na 230 V, informační letáčky, prostor pro přepravu dětských kočárků a invalidních vozíků, bezbariérové WC, stolek s dětskou stolní hrou pro nejmenší i stojany na jízdní kola.“

Ve vlacích GW Train Regio je na území Ústeckého kraje možné pořídit i využít všechny varianty jízdních dokladů Dopravy Ústeckého kraje - doklady DÚK platí mezi Mostem a Blatnem u Jesenice. Jízdenky můžete pořídit i ve čtyřech informačních místech společnosti – navštívit je můžete na vlakových nádražích v Chomutově, Mostě, Podbořanech a Žatci.

https://www.kr-ustecky.cz/assets/File.ashx?id_org=450018&id_dokumenty=1740022